Automobilklub Ostrowski

Imprezy odwiedzone

Zlot Porsche Ułęż - Kazimierz 2015

Ul2Są takie miejsca, gdzie rodzi się historia i nie sposób ich pominąć.
To na lotnisku w Nowodworze (dla niepoznaki znanym jako Ułęż) 18 kwietnia 2015 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie klubu Porsche (Porsche Club Poland), które rozpoczęło się od jazdy na czas. Ponad 60 samochodów tej marki wzięło udział w dwóch próbach czasowych na lotnisku w Ułężu. W międzyczasie klubowicze mieli czas na oglądanie swoich samochodów i przygotowania do rajdu turystycznego.

W próbach sprawnościowych - jeździe na czas brał udział członek naszego

 

Automobilklubu Ostrowskiego Marek Potarzycki z Kępna, który ze swoim Porsche 944 (pakiet S) z 1985r. zajął trzecie miejsce w klasie G profi +.

Wśród wszystkich Porsche, które pojawiły się na zlocie, szczególnie wyróżniały się dwa nowe 911 GT3 (991), jedno 911 GT3 RS (997.2), wiele egzemplarzy 911 Turbo i Turbo S, w tym generacji 993, czyli ostatniej wersji napędzanej silnikiem chłodzonym powietrzem. Wśród najszybszych aut na torze znalazło się także ponad 300-konne Porsche 944 z turbodoładowanym silnikiem i klatką bezpieczeństwa w kultowym malowaniu Rothmans. Nie zabrakło również innych wersji modeli 944, 924 oraz bardzo rzadkiego Boxstera Spyder.

 

 

Z Ułęża samochody ruszyły w trasę turystycznego rajdu poprowadzonego przez Nałęczów z metą na rynku w Kazimierzu Dolnym. Właśnie tam odbyła się oficjalna wystawa samochodów, a turyści i mieszkańcy Kazimierza mogli podziwiać wszystkie samochody, wybierając w oficjalnym konkursie elegancji swoje ulubione Porsche. Puchary za przejazdy na czas powędrowały w ręce najszybszych w klasach i klasyfikacji generalnej, którą zdecydowanie zdominowały Porsche 911 GT3.

Ul2.jpg Ulez.jpg ul.jpg ule.jpg